| More Information | |
| Color | Black |
| Width | 60cm |
| No. of Burners | 3 |
| Pan support | Cast Iron |
| Finish | Toughenend Black Glass (8 mm) |
| Type of Burners | 1 x 3 KW Triple Ring Flame + 2 x 1.7 Dual Ring burners |
| Knob Type | Premium Metal |
| Flame Failure Device | Available |
| Power | 230 V |
| Ignition | Auto (Battery Operated) |
| Product Dimension | 595 x 525 x 130 mm |
| Granite cut dimension (LxWxH) mm | 555 x 475 x 50 mm |
| Warranty | 1 Year, 2 Year on Glass, 5 Year on Burner and Valve |







Reviews
There are no reviews yet.