Imperia Plus 783 BRB CI BK
- Width – 78cm
- 3 Brass Burner with Black Enamel Coating
- Toughened Black Glass (8 mm) Finish
₹19,290.00
| More Information | |
| Color | Black |
| Width | 78 cm |
| No. of Burners | 3 |
| Pan support | Cast Iron |
| Finish | Toughened Black Glass (8 mm) |
| Burner | 3 Brass Burner with Black Enamel Coating |
| Type of Burners | 1 x 3 KW Triple Ring Flame + 2 x 1.7 Dual Ring burners |
| Knob Type | Premium Metal |
| Flame Failure Device | Available |
| Power | 230 V |
| Ignition | In-Built Auto Ignition with AC 230V Power |
| Product Dimension | 780 x 525 x 130mm |
| Granite cut dimension (LxWxH) mm | 685 x 470 x 50 mm |
| Warranty | 1 Year, 2 Year on Glass, 5 Year on Burner and Valve |







Reviews
There are no reviews yet.